Dialektyczna Terapia Behawioralna – szkolenie zaawansowane
Warsztat

Dialektyczna Terapia Behawioralna – szkolenie zaawansowane

Dialektyczna Terapia Behawioralna – szkolenie zaawansowane

Akademia Myśli i Emocji zaprasza na pierwszy z cyklu szkoleń w Dialektycznej Terapii Behawioralnej. Szkolenie prowadzone będzie przez specjalistów z British Isles DBT Training – Międzynarodowej Filii Linehan Institute .

Dialektyczna Terapia Behawioralna (DBT) jest najbardziej innowacyjnym i unikalnym podejściem do leczenia zaburzeń osobowości, jakie pojawiło się się w ciągu całego pokolenia. Była to pierwsza psychoterapia głównego nurtu, która włączyła do swoich podstaw praktykę uważności (mindfulness).  Stworzona przez prof. Marshę  Linehan z University of Washington in Seattle jako eklektyczne podejście do terapii zaburzenia osobowości, obecnie nie ma sobie równych pod względem liczby dowodów naukowych. Wielomodalne programy DBT sa wprowadzane przez wyszkolonych terapeutów w wielu krajach o różnorodnych systemach opieki zdrowotnej, pracujących nieustająco w różnych instytucjach klinicznych i sądowych nad tym, by zapewnić godne życie osobom stającym przed złożonymi, poważnymi i długotrwałymi wyzwaniami psychologicznymi.

Dialektyczna Terapia Behawioralna – szkolenie dla praktyków

Opis szkolenia

Wysławiana w wydanej przez magazyn Time książce 100 Nowych odkryć naukowych, dialektyczna terapia behawioralna (DBT) jest kompleksową terapią poznawczo-behawioralną stworzoną przez dr   Marshę M. Linehan do leczenia poważnych i złożonych zaburzeń psychicznych. W próbach klinicznych przeprowadzonych na całym świecie DBT okazała się zmniejszać liczbę zachowań suicydalnych, hospitalizacji psychiatrycznych oraz wypadanie z terapii, zdobywając cenione wyróżnienie Biblioteki Cochrane’a za swoje dobroczynne efekty. Dodatkowe badania pokazały, że DBT jest skuteczna w terapii różnych złożonych, trudnych w leczeniu problemów psychicznych, takich jak:

– nadużywanie substancji psychoaktywnych,  

– PTSD,

– depresja,

– gniew,

– zaburzenia odżywania, oraz

– zachowania związane z nadmierną kontrolą.

DBT pomaga ludziom czynić własne życie wartościowym poprzez podniesienie jego jakości, a także daje nadzieję milionom osób, które cierpią na zaburzenia regulacji emocji oraz kochającym ich przyjaciołom i rodzinom.

Warsztat ukierunkowany jest na rozwijanie metod dialektycznej terapii behawioralnej (DBT), przeznaczony dla specjalistów z obszaru zdrowia psychicznego, którzy mają już pewne doświadczenia w stosowaniu DBT w praktyce. Metody szkoleniowe nastawione  będą  na omawianie strategii DBT w oparciu o konkretne przykłady kliniczne, w tym prezentacja nagrań wideo z terapii oraz ćwiczenia praktyczne. Możliwe będzie omówienie również własnych przykładów z pracy klinicznej przez uczestników warsztatu.

Szkolenie poprowadzą:

dr Christine Dunkley http://www.amie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Christine-Dunkley-Biosketch_PL.pdf

dr Michaela Swalehttp://www.amie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Michaela-Swales-Biosketch_PL.pdf

British Isles DBT Training jest jedynym w Wielkiej Brytanii licencjonowanym ośrodkiem prowadzącym szkolenia, konsultacje i superwizję w zakresie Dialektycznej Terapii Behawioralnej, oficjalnie rekomendowanej w wytycznych dot. leczenia zaburzenia osobowości borderline (Borderline Personality Disorder Guideline) do stosowania w terapii powtarzających się zachowań samookaleczających  (NICE, 2009). Zespół British Isles DBT Training, w partnerstwie z  Linehan Institute*, miał swój udział w tworzeniu międzynarodowych kryteriów akredytacji trenerów DBT, opartym na ocenie nagrań przy użyciu skali spójności opracowanej przez laboratorium badawcze Marshy Linehan w Seattle.

 

 TRENERZY British Isles DBT Training

  • Wszyscy trenerzy superwizują się u Marshy Linehan albo któregoś z członków jej oryginalnego zespołu konsultacyjnego DBT
  • Wszyscy trenerzy są doświadczonymi klinicystami, których sesje zostały poddane ocenie aby upewnić się, że są spójne z modelem Linehan zanim przystąpili oni do szkolenia innych – jest to jedyny zespół szkoleniowy w Wielkiej Brytanii ze statusem Międzynarodowej Filii
  • British Isles DBT Training prowadzi program stażowy dla nowych trenerów w trakcie szkolenia, pod superwizją Dr Michaeli Swales, w ramach którego ich techniczne umiejętności są doskonalone przez doświadczonych Konsultantów  DBT. Ciągła ocena i informacje zwrotne zapewniają zachowanie najwyższych standardów jakości

 DOŚWIADCZENIE I  POWIĄZANIA AKADEMICKIE

British Isles DBT Training szkoli zespoły DBT w Wielkiej Brytanii i Irlandii od 1997 r. –według ostatnich danych jest ich ponad 400 – i jest w pełni przygotowany, by doradzać w sprawie implementacji programu w każdych warunkach klinicznych, w których pojawiają się poważne i długotrwałe problemy behawioralne. Format Intensywnego Szkolenia DBT (Intensive Training™) stanowi fundament akademickiej podróży z DBT: Podyplomowego Certyfikatu DBT uznanego przez University of Bangor — to kolejny pierwszy na świecie!

Termin: 20-21.10.2018

Miejsce: Akademia Myśli i Emocji

Warszawa, Stare Miasto

Cennik

Koszt: 

995zł dla osób które brały już udział w szkoleniu z DBT w AMiE

1200zł pozostali uczestnicy

 

Opłaty należy dokonać na konto Akademii Myśli i Emocji:
07 1140 2004 0000 3802 7514 5001
z dopiskiem opłata za warsztat (tytuł warsztatu)

Zapisz się

Zgłaszam swój udział w warsztacie „Dialektyczna Terapia Behawioralna - szkolenie zaawansowane ” 20-21.10.2018

Imię i nazwisko *

Zawód

Specjalizacja

DANE ADRESOWE

Adres zamieszkania *

E-mail *

Numer telefonu *

Miejsce zatrudnienia

Dodaj potwierdzenie opłaty za udział w wybranym warsztacie*

Dane do wystawienia faktury (nazwisko/nazwa firmy, adres, NIP)

O warsztacie dowiedziałam/em się:


Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Myśli i Emocji sp.j. Bui Ngoc, Derwich, Jaraczewska z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Myśli i Emocji w celu realizacji szkolenia. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

ZGODA

1. Uczestnik oświadcza, iż będzie uczestniczył w niniejszym szkoleniu w ramach wykonywanej działalności zawodowej / gospodarczej.*

2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji szkolenia oraz marketingu produktów i usług AMIE.*

3. Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę Akademia Myśli i Emocji informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

* - pola wymagane

Telefon: 513 167 398
00-286 Warszawa
ul. Brzozowa 12/10