Neuropsychologia kliniczna
Warsztat

Neuropsychologia kliniczna

Szkolenie zacznie się za

dni
:
godzin
:
minut
:
sekund

Warsztat z zakresu neuropsychologii klinicznej

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z podstawami współczesnej wiedzy neuropsychologicznej w odniesieniu do zaburzeń psychicznych i somatycznych, podstawami metodami badania neuropsychologicznego oraz usprawniania funkcji poznawczych.

Uczestnicy będą mieli okazję poznać rozwój neuropsychologii jako dziedziny, zapoznają się ponadto z ewolucją poglądów na związek mózg-zachowanie.  Przedstawione zostaną budowa i funkcje mózgu, jego związki z innymi układami organizmu. Dokonany zostanie przegląd najczęściej występujących dysfunkcji poznawczych oraz metod ich diagnozowania i usprawniania.

Program szkolenia:

  1. Rozwój neuropsychologii, podstawy neuroanatomii czynnościowej, rozwój OUN, OUN a układ endokrynologiczny oraz odpornościowy.
  2. Diagnoza i terapia neuropsychologiczna.
  3. Neuropsychologia wybranych zaburzeń psychicznych.
  4. Neuropsychologia wybranych zaburzeń somatycznych.
  5. Neuropsychologiczne podstawy PTSD
  6. Neuropsychologia a psychoterapia.

Metoda pracy: wykład, ćwiczenia, w tym analiza przypadków klinicznych pacjentów z uszkodzeniami OUN, dyskusja

Warsztat poprowadzi dr Magdalena Trzcińska – specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog. Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja psychoterapia). Rozprawę doktorską w zakresie zaburzeń poznawczych u dzieci z NF1 obroniła w Collegium Medicum UMK. Posiada Certyfikat psychoterapeuty poznawczo- behawioralnego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB) należącego do Europejskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (EABCT) uzyskany w centrum współpracującym z Centrum Terapii Poznawczej w Oksfordzie, UK (Oxford Cognitive Therapy Centre).
Prowadzi poradnię psychologiczną przy Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 w Bydgoszczy. Współpracuje z Kliniką Neurologii i Kliniką Transplantologii oraz z Zakładem Medycyny Sądowej Collegium Medicum UMK.
Autorka artykułów z dziedziny psychologicznych aspektów pracy z pacjentami po przeszczepieniu nerki oraz dysfunkcji poznawczych u dzieci, autorka i współredaktorka publikacji interdyscyplinarnych z zakresu zastosowania teorii chaosu oraz teorii cybernetycznych i systemowych w psychoterapii i neurologii.

Zapraszamy

Zespół AMiE

Termin:  23-24.11.2018

Miejsce: Akademia Myśli i Emocji 

Krakowskie Przedmieście 79, Warszawa

Cennik

Koszt: 

650zł 

Opłaty należy dokonać na konto Akademii Myśli i Emocji:
07 1140 2004 0000 3802 7514 5001
z dopiskiem opłata za warsztat (tytuł warsztatu)

Zapisz się

Zgłaszam swój udział w warsztacie Neuropsychologia kliniczna 23-24.11.2019

Imię i nazwisko *

Zawód

Specjalizacja

DANE ADRESOWE

Adres zamieszkania *

E-mail *

Numer telefonu *

Miejsce zatrudnienia

Dodaj potwierdzenie opłaty za udział w wybranym warsztacie*

Dane do wystawienia faktury (nazwisko/nazwa firmy, adres, NIP)

O warsztacie dowiedziałam/em się:


Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) informujemy, że administratorem danych osobowych jest Akademia Myśli i Emocji sp.j. Derwich, Jaraczewska z siedzibą w Warszawie (00-286) przy ul. Brzozowej 12/10. Dane w powyższym zakresie przetwarzane będą przez Akademię Myśli i Emocji w celu realizacji szkolenia. Informujemy, że ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych oraz ich uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania oraz ich usunięcia. Podanie tych danych jest dobrowolne.

ZGODA

1. Uczestnik oświadcza, iż będzie uczestniczył w niniejszym szkoleniu w ramach wykonywanej działalności zawodowej / gospodarczej.*

2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej karcie zgłoszenia dla potrzeb realizacji szkolenia oraz marketingu produktów i usług AMIE.*

3. Wyrażam zgodę na przesyłanie przez firmę Akademia Myśli i Emocji informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.).

* - pola wymagane

Telefon: 513 167 398
00-286 Warszawa
ul. Brzozowa 12/10