TPB depresji – podejście zintegrowane
Warsztat

TPB depresji – podejście zintegrowane

Warsztat TPB depresji – podejście zintegrowane

W trakcie warsztatu będziemy mieli okazję znaleźć odpowiedź na kilka ważnych pytań, z punktu widzenia praktyki terapii poznawczo-behawioralnej:

  • W jaki sposób terapeuci poznawczo- behawioralni powinni zająć się trudnymi przypadkami depresji?
  • Czy terapeuci powinni nadal stosować te metody tpb, kiedy pacjent w depresji nie reaguje na ten model pracy (terapia poznawcza Becka i aktywacja behawioralna)?
  • Po co w takim razie stosować coś, co nie zadziałało dla danej osoby?
  • Czy terapeuci w takiej sytuacji podjąć próbę zaangażowania się w jedną z nowszych terapii „trzeciej fali”, takich jak ACT lub Współczujący Umysł? Jeśli tak, czy muszą osiągnąć kompetencje w zakresie nowej terapii?

Warsztat oparty będzie na integracyjnym modelu TPB, który ma na celu zastosowanie najbardziej istotnych aspektów tradycyjnych i nowszych modeli terapii poznawczo-behawioralnych w leczeniu trudnej depresji. Zapoznamy się z podejściem samoregulacyjnym, które podkreśla:

  • procesy poznawczo-behawioralne motywacji, zaangażowania i przetwarzania refleksyjnego,
  • struktury poznawcze orientacji celów, autoprezentacji i pamięci autobiograficznej
    Poprzez formułowanie problemów depresyjnych w kategoriach interakcji między tymi czynnikami, podejście proponuje terapię zindywidualizowaną dla klientów, którzy nie zareagowali na tradycyjną terapię, która wciąż poparta jest licznymi wynikami badań naukowych. Model ten nie jest pomyślany jako „rywal” z Beckiem lub Jacobsonem, którego terapie powinny pozostać pierwszymi do stosowania z wyboru, ale jako kolejna opcja dla znacznej liczby pacjentów, którzy nie reagują na te terapie.

Warsztat poprowadzi  Peter Armstrong –  wraz z Stephan Barton współautor książki „CBT for Depression, An integrated approach” terapeuta i superwizor TPB z Newcastle, do niedawna dyrektor kursu TPB przy Newcastle University, znany trener i doświadczony superwizor TPB. Ma szerokie doświadczenie w uczeniu terapeutów i superwizorów, m.in. w Oxford Advanced Diploma/Masters, Manchester University, University of Ulster, Queens Belfast, Trinity Dublin, Reading. Prezentował swoją pracę na konferencjach BABCP i EABCT oraz CBT World Congress. Jest jednym ze współtwórców znanego na świecie tzw. Newcastle Model of Supervision, który jest najczęściej stosowany w Wielkiej Brytanii. Podczas warsztatu szczegółowo omówi różne modele prowadzenia superwizji, w tym Newcastle Model of Supervision.

Termin: 16-17.02.2019
Miejsce: Akademia Myśli i Emocji

Krakowskie Przedmieście 79, Warszawa

Koszt: 650zł

Zapisz się

Zgłaszam swój udział w warsztacie TPB depresji 16-17.02.2019

Imię i nazwisko *

Zawód

Specjalizacja

DANE ADRESOWE

E-mail *

Numer telefonu *

O warsztacie dowiedziałam/em się:


ZGODA

1. Uczestnik oświadcza, iż będzie uczestniczył w niniejszym szkoleniu w ramach wykonywanej działalności zawodowej / gospodarczej.*

2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów kontaktowych związanych z realizacją superwizji organizowanej przez AMiE. Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest AMiE Derwich, Jaraczewska s.j., z siedzibą w Warszawie, ul. Brzozwa 12/10. Podanie Pana/i danych osobowych ma charakter dobrowolny oraz przysługuje Panu/i prawo do dostępu do nich, jak również możliwość ich poprawiania. Informujemy, że Państwa dane nie będą przekazywane innym podmiotom..

* - pola wymagane

Telefon: 513 167 398
00-286 Warszawa
ul. Brzozowa 12/10